Harcerski Festiwal Filmowy „Czuwaj Film”

Hufiec Poznań Jeżyce organizuje Harcerski Festiwal Filmowy "CzuwajFilm". Jest to już trzecia edycja tego wydarzenia, a dwie poprzednie okazały się sukcesem i bardzo dobra zabawą. W konkursie znajdziecie specjalną kategorię dla wędrowników i instruktorów, a sama możliwość stworzenia filmu może być dobrym pomysłem na znak służby. Organizatorzy zapraszają wszystkich wędrowników oraz instruktorów do udziału! (więcej…)

Mistrzostwa Polski Harcerzy w biegach przełajowych

Zapraszamy wszystkich harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów do udziału w zawodach. Wyłonimy najszybszego spośród nas w biegu przełajowym na 5 km - otrzyma on tytuł Mistrza Polski! Każdy z uczestnikow otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi pojadą do domu z nagrodami. Bieg odbywa się w malowniczych okolicach Jeziora Rusałka w Poznaniu na trasie przygotowanej przez zespół CityTrail. Przygotujemy również biegi na krótszych dystansach dla zuchów i harcerzy. więcej informacji na stronie wydarzenia.

Zgłoszenia na wZlot ruszają!

logo-wzlotu-sygnet_neg... a z nimi rusza odświeżona strona internetowa - adres znacie - www.wzlot.zhp.pl .

Nadszedł więc ten długo wyczekiwany moment, w którym ruszają zapisy na wZlot. Od teraz chętne patrole z całej Wielkopolski mogą zgłosić chęć udziału w największym wydarzeniu na mapie wielkopolskiego wędrownictwa! Nie czekajcie ani chwili dłużej. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie.

Fabryka Gwiazdora, TEJ!

Zapraszamy regionalnych liderów na Kurs Namiestnikowski!

Tegoroczna edycja odbywa się pod sprawdzonym hasłem "Fabryka Gwiazdora, TEJ!". Weekendy kursowe przypadające na czas świąt i karnawału pozwolą przygotować was do pracy z kadrą w waszych środowiskach, wspierania metodycznego drużynowych i inspirowania ich do działania. Kurs jest dedykowany instruktorom działającym na poziomie hufca, namiestnikom i osobą chcącym rozwijać program w swoich środowiskach.

(więcej…)

Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Rajza Ognia” 2016

Informacja o edycji 2017 w połowie września!

Zapraszamy rządnych przygód na kolejny Kurs Drużynowych Wędrowniczych!

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Rajza ognia”. Przez dwa weekendy będziemy zgłębiać wspólnie obszar metodyki wędrowniczej. Zapewniamy zajęcia na wysokim poziomie instruktorskim, wyzwanie godne wędrownika oraz przestrzeń do dyskusji i wymiany doświadczeń. (więcej…)