WOW – Edycja I – Start!

Druhno Drużynowa, Druhu Drużynowy!

Bardzo się cieszymy, że trudna sytuacja epidemiologiczna w roku harcerskim 2020/2021 nie zmniejszyła zaangażowania, z jakim włączyliście się w pilotaż „WOW”. To dzięki Wam odbił się on szerokim echem również poza granicami Wielkopolski. Dlatego też z tym większą przyjemnością oddajemy w Wasze ręce pierwszą edycję propozycji programowej Wielkopolskiej Odznaki Wędrowniczej. (więcej…)

Propozycja Programowa “Tropem Bohaterów”

"Tropem Bohaterów" to propozycja programowa przygotowana specjalnie dla Was!
80 lat temu wtedy nasi rówieśnicy musieli sobie zadać pytanie, czy są gotowi walczyć, a nawet umrzeć za ojczyznę. Odsunęli rozważania na temat własnej przyszłości na rzecz tej jednej, wspólnej pod wolnym biało-czerwonym sztandarem. My dziś mamy ogromne szczęście, że nie musimy stawać przed takimi pytaniami, dlatego naszym obowiązkiem jest wspomnieć tych, którzy przełożyli dobro narodu nad swój. Którzy swój młodzieńczy zapał przekuli w walkę przeciwko okupantowi. Poświęćmy czas na naszych zbiórkach na refleksję na tamten tamtych wydarzeń i spróbujmy zagłębić się w historię Szarych Szeregów w naszych małych ojczyznach.
DOWNLOAD

Wędrówka “Drużyny W”

W miniony weekend (23-25 listopada 2018) we Wrocławiu odbył się drugi zjazd Kursu Drużynowych Wędrowniczych „Drużyna W”. Wśród zadań uczestników znalazło się m.in. zorganizowanie wędrówki po mieście.

Oczywiście wędrówki w tradycyjnym wymiarze (z plecakiem w terenie) mają ogromną wartość (takie też już się podczas kursu odbyły), jednak tym wpisem chcielibyśmy Was zachęcić do tego, by wędrować ze swoimi drużynami także wtedy, gdy jesteście na terenach miejskich - czy to na biwaku, obozie, zimowisku, jak i podczas śródrocznej pracy. Taki rodzaj wędrówki daje dodatkowe możliwości związane z jej przebiegiem, które zdecydowanie warto wykorzystać! Poniżej przedstawiamy plan wędrówki Drużyny W przygotowany przez sekcję ds. trasy - Jakuba Bielewicza (lidera sekcji), Zosię Sobotę i Mateusza Gawrysiaka - i wykonany przez wszystkich obecnych na wrocławskim zjeździe. Zachęcamy do inspirowania się wypracowanym materiałem! (więcej…)

Wielkopolskie Wędrownictwo 2018

Droga Liderko! Drogi Liderze! Udostępniamy Tobie arkusz w którym zapraszamy drużynowych i przybocznych naszych wielkopolskich drużyn wędrowniczych do wspólnej rozmowy. Przygotowaliśmy zestaw pytań dzięki, którym będziemy mogli poznać Wasze drużyny i Wasze działania i jeszcze lepiej przygotować Referatowe formy takie jak np. program instruktorski na wZlocie!   Formularz znajdziesz tutaj: https://goo.gl/forms/5zyk5cfGQgPM5i1y1   Twój poświęcony czas będzie dla nas bezcenny. Jeżeli to możliwe to pomóż nam, aby ten link trafił do drużynowych i przybocznych wędrowniczych w Twoim środowisku.

Jesienna Wędrówka Referatów

Na Jesienną Wędrówkę referatów wędrowniczych wybraliśmy się mocną reprezentacją. Bez wątpienia wielkopolski referat reprezentowany był najliczniej - stanowiliśmy wspaniałą 6 spośród 25 instruktorów wędrowniczych z całej Polski. Pokazaliśmy się jako doświadczona ekipa, w dobry sposób oddziaływając na resztę - wyrażając własne zdanie, opowiadając o doświadczeniach i współtworząc melodię przyszłości. Horyzonty naszych instruktorów są szerokie! (więcej…)