wZlot 2016 – Służba

Za chwilę wystartuje nowa strona wZlotu – tymczasem zapoznajcie się z przedwZlotowym zadaniem dotyczącym służby!

Służba jest nieodłącznym elementem wędrownictwa. Co roku mieliście okazję uczestniczyć w bloku, który jej dotyczył. Tym razem chcemy, aby stała się ona dla Was zadaniem przedwzlotowym.

Liczymy na Waszą kreatywność – wyjdźcie w świat i zobaczcie, gdzie potrzebna jest Wasza pomoc. Nie chcemy Was w żaden sposób ograniczać – do Was należy decycja, co będzie Waszym polem służby. Na stronie oraz fanpage’u umieściliśmy kilka propozycji, które były naszą inspiracją przy tworzeniu tego zadania.

Pamiętajcie, że służba to każda Wasza działalność, która wspomaga rozwój społeczeństwa – zarówno duże projekty jak i zajęcia w podstawówce, warsztaty z szydełkowania czy cykl szkoleń. Pole do popisu jest naprawdę duże!

W związku z tym zmieni się trochę system zgłoszeń. We wZlocie będą mogły uczestniczyć tylko te patrole, które wywiążą się z tego zadania, gdyż jest ono dla Was obligatoryjne. Chcemy, abyście włożyli serce w ich wykonanie – być może wybrana przez Was służba na stałe wpisze się w Waszą działalność? A może zainspiruje Was do czegoś? Już niedługo poprosimy Was o wstępne zgłoszenia związane z wybranymi przez Was polami służb. Jesteśmy świadomi faktu, że do marca składy Waszych patroli mogą się jeszcze zmienić, stąd będziemy potrzebować tylko ogólnych informacji i kierunku waszego działania. Już przed samym zlotem Wasza służba zostanie zweryfikowana – poprosimy Was o raporty z Waszej działalności.

Chcielibyśmy więc, abyście potraktowali to zadanie poważnie. Przygotowanie i przeprowadzenie służby jest warunkiem uczestnictwa w zbliżającej się edycji wZlotu. Po wstępnych zgłoszeniach i weryfikacji Waszych służb otrzymacie informacje, czego będziemy od Was oczekiwali w raporcie. W razie wszelkich pytań służymy pomocą!
W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt. Do zobaczenia 10 marca!

Z harcerskim pozdrowieniem “Czuwaj!”
Komenda wZlotu

Leave a Reply

Your email address will not be published.