krystianJestem harcmistrzem, obecnie pełnie funkcję kierownika referatu wędrowniczego oraz przewodniczącego Kapituły Stopni Wędrowniczych w Hufcu Wągrowiec. Posiadam Srebrną Odznakę Kadry Programowej.
W 2015 roku ukończyłem studia na Uniwersytecie Ekonomicznym, pracuję jako analityk w poznańskim holdingu grupującym kilka firm.
Lubię spędzać czas przy muzyce klasycznej, tańczyć, rozmawiać z ciekawymi osobami. Interesuje się szeroko pojętymi inwestycjami, gram na gitarze, jeżdżę na rowerze. Swój wolny czas poświęcam wspieraniu instruktorów z mojego hufca oraz czytając książki Zygmunta Miłoszewskiego. Pasjonuje mnie rewitalizacja zdegradowanych przestrzeni oraz nowoczesna architektura. Moim marzeniem jest zrealizowanie projektu rewitalizacyjnego w jakimś zakątku Polski.

W Referacie działam, bo wierzę że harcerstwo jest najlepszą ścieżką do kształtowania fantastycznych charakterów. Najstarsza grupa wiekowa – wędrownicy – są natomiast tymi, którzy najszybciej zdobytą wiedze, umiejętności i postawy przełożą na realne działanie. Mam nadzieję, że z niejednym stworzę jeszcze coś dużego!

W życiu kieruję się dewizą: „Na pewno nie wszystko, co warto, to się opłaca, ale jeszcze pewniej (…) nie wszystko, co się opłaca, to jest w życiu coś warte.”
~ prof. Władysław Bartoszewski

Krystian Jabłkowski był komendantem III Wielkopolskiego wZlotu Wędrowników w Wągrowcu 2011