phm. Marcin Osuch

Przygodę w harcerstwie zacząłem od zuchów, gdy musiałem przeprowadzić dla gromady mojej siostry eksperymenty chemiczne. Jakoś tak mi się zostało i niewiele później zostałem drużynowym zuchowym. Pisywałem w harcerskim czasopiśmie „Supełek” i byłem członkiem hufcowego Zespołu Programowego. Później zauważyłem, że wędrowników trzeba wesprzeć w działaniu i z zuchów przerzuciłem się na nich (niewielka różnica :D). Zostałem namiestnikiem wędrowniczym, a potem także szefem KSW i członkiem Komendy Hufca. Na studiach dołączyłem do akademików, gdzie przez dwa lata byłem także członkiem SKIPPowej KSW.

Z wykształcenia jestem biotechnologiem i całkiem to lubię, szczególnie dzielić się naukowymi ciekawostkami i dyskutować o teoriach spiskowych Big Pharmy 😀 W wolnych chwilach czytam literaturę fantasy, skaczę na parkiecie, poznaje nowe rzeczy i odkrywam kolejne fragmenty Ziemi. Lubię przyjmować wyzwania i zdobywać odznaki, dlatego moim planem na najbliższe lata jest zdobycie Korony Gór Polski.

Wędrownictwo trzeba wspierać i pracować nad tą nielekką metodyką, dlatego współpracuję z Referatem, aby dążyć ku temu, aby Wędrownicza Watra z każdym rokiem rozbuchała większym płomieniem.

Marcin Osuch był komendantem VII Wielkopolskiego wZlotu Wędrowników w Koninie 2017