pwd. Agata Pruss HR
Hufiec Poznań – Nowe Miasto

Jestem instruktorką i (nadal!) wędrowniczką z Hufca Poznań – Nowe Miasto, w którym działam w Zespole Kadry Kształcącej “Ostoja” oraz, z pomocą innych instruktorów, buduję wspólnotę wędrowniczą. Tą metodyką zajmuję się “od zawsze” – przez trzy lata działałam jako przyboczna prowadząca pion wędrowniczy w drużynie wielopoziomowej, obecnie bardziej jako nieformalna inicjatorka wędrowniczych akcji w hufcu i ręce do pracy w referacie. Od sierpnia jestem również instruktorem Etyki Środowiskowej ZHP, a zasadami Leave No Trace staram się kierować nie tylko w pracy wychowawczej.

Nietrudno się domyślić, że moje początki jako kadry wędrowniczej, gdy miałam wtedy szesnaście lat, nie były łatwe, bo sama nigdy wcześniej nie byłam uczestnikiem działań tej grupy wiekowej, jednak dały mi wyjątkową możliwość bycia prawdziwie “pierwszym wśród równych” dla moich wędrowników, pozwoliły nabyć doświadczenie i instruktorskie umiejętności oraz wypracować własny sposób pracy i definicję wędrownictwa – wtedy też zrodziła się moja wielka miłość do mądrej i świadomej służby!

Jeśli chodzi o edukację, to realizuję swoje dziecięce marzenia, którymi są studia na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Inżynieria Środowiska – w przyszłości chciałabym zajmować się uzdatnianiem wody i pracować w branży projektowej, bo wiem, że dzięki temu mogę realnie wpływać na otaczający mnie świat i jakość codziennego życia, ale czy nie zmienię planów i pójdę w tym kierunku – czas pokaże!

Prywatnie najbardziej lubię spędzać czas z innymi ludźmi, bo wierzę, że każdy człowiek oddziałuje na nas i od każdego można się czegoś nauczyć. Z tego powodu bardzo lubię rozmawiać z wartościowymi osobami, więc nie powinno dziwić, że zadzwonię czasem nawet po kilkumiesięcznej „ciszy”! Wolnego czasu raczej mi brakuje, ale kiedy akurat go mam, najchętniej piekę, czytam, słucham, czyli po prostu cieszę się życiem, które jest wspaniałą zagadką!