kuba

phm. Jakub Nowak

Jestem instruktorem Referatu Wędrowniczego Chorągwi Wielkopolskiej, co jest dość oczywiste. Jednak harcerstwo zaczęło się dla mnie od kariery zuchowej w Szczepie im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach, którego obecnie jestem komendantem. Z dumą mogę też wspomnieć, że nasz szczep jest organizatorem Rajdo-Biwaku „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich”, którego miałem zaszczyt być kilkukrotnie komendantem. Tak między nami jestem cichym sympatykiem Referatu Zuchowego.

Poza pracą ku chwale związku, pracuję nad rozwojem rodzinnej firmy. Dużo frajdy sprawia posiadanie własnej koparki! Lubię polską fantastykę, kino trochę bardziej niszowe, jakieś domowe melodie, a i dobrą planszówką nie pogardzę. Inspirują mnie ludzie których spotkałem na swojej drodze, a miałem to szczęście, że trafiłem na naprawdę wartościowych. To dzięki nim cały czas chce się rozwijać, dążyć do mistrzostwa. Obecnie skupiam się na tym by być idealnym narzeczonym, przez co staram się osiągnąć złoty środek pomiędzy obowiązkami domowymi a zawodowymi.

Przygoda z referatem zaczęła się od mojego zaangażowania się w organizację Wędrowniczej Watry 2009, która gościła w Wielkopolsce. I tak to się ruszyło… Po tych kilku latach to ciąg różnego rodzaju projektów i wyzwań. I chyba te wyzwania i możliwość robienia nowych rzeczy, na coraz większą skalę mnie tu trzymają. Poczucie wyznaczania przez referat nowych kierunków i kształtowania wielkopolskiego wędrownictwa daje niesamowicie dużo satysfakcji.

Odkąd pamiętam miałem zawsze takie przekonanie, że w życiu chodzi o to by być przyzwoitym i dobrym człowiekiem, co staram się przekuć w czyny.

Jakub Nowak był komendantem II Wielkopolskiego wZlotu Wędrowników w Ostrowie Wlkp 2011