SONY DSC

phm. Michał Ruta
Pochodzę z Hufca ZHP Złotów, gdzie pełniąc rolę przewodniczącego Zespołu Kadry Kształcącej „Wyprawa” szkole instruktorów. To właśnie w hufcu, a dokładniej w 19 Drużynie Wędrowniczej „Toscania”, której jestem drużynowym, wszczepił się we mnie bakcyl wędrownictwa. Posiadam Brązową Odznakę Kadry Kształcącej.

Prywatnie jestem studentem Inżynierii Chemicznej i Procesowej na Politechnice Poznańskiej, maniakiem gier planszowych i zagorzałym fanem muzyki – od zdobywania coraz to kolejnych instrumentów, przez jej słuchanie, aż po nieudolne próby gry na już zdobytych instrumentach. Nie znoszę stać w miejscu, a wśród schematów codzienności staram się odnajdywać kreatywne rozwiązania, aby wpleść je potem w swoje harcerskie (i nie tylko) działania. Inspiruje mnie niemal wszystko co prowadzi człowieka do rozwoju- działanie wywołuje u mnie działanie!

Staram się regularnie wyjeżdżać w góry, aby w przyszłości móc powiedzieć, że zdobyłem wszystkie polskie pasma górskie.

Praca w Referacie daje mi poczucie wspólnoty z wędrownikami. Dzięki niej mogę nie tylko stale poznawać kolejne środowiska i sposoby ich działania, ale także stymuluje mnie ona do pracy nad sobą w dążeniu do mistrzostwa metodycznego i kształceniowego.

Kiedy zastygam na zbyt długo, krzyczę na siebie w myślach: „Jeszcze tu stoisz?!”.